SATIŞ ORTAKLIĞI İLE PARA KAZANIN!

 

http://www.bestofclickbank.com/wp-content/uploads/2010/12/make-money-selling-on-clickbank-150x150.png

Türkçe’ye “satış ortaklığı” olarak çevrilen Affiliate Marketing kuşkusuz internetteki en kazançlı metodların başında gelmektedir. Bu sistemi bir kere kurduğunuzda artık hiçbir şey yapmadan her ay düzenli olarak paranız hesabınıza yatmaktadır. 

Basitçe anlatmak gerekirse affiliate marketing, ticari ürün satan sitelere ürünü alma potansiyeli olan ziyaretçiler göndermeniz ve yapılan satıştan komisyon almanız olarak özetlenebilir. Bu şekilde sizin tarafınızdan üretilmiş bir ürüne sahip olmanız gerekmemektedir. Size düşen tek şey; satacak bir ürünü olanların satış ortağı olarak ürünlerinin promosyonunu yapmaktır. Geri kalan herşey satıcı şirket tarafından yönetilir.

Şirketler, aracılara ürünlerinin satılması için oldukça yüksek komisyonlar ödemektedir. Affiliate marketing sisteminin normal hayattaki komisyon sisteminden tek farkı internet üzerinden yapılması yani online olmasıdır.

Peki pazarlaması yapılacak ürünü nerden bulacaksınız? İnternet üzerinde size satışına aracılık etmeniz karşılığında komisyon ödemeye hazır onlarca şirketlerin listesi ile dolu olan “affiliate networkler” vardır. Bu rehberler içinden benim favorim olan dünyanın en büyük affiliate ağı ClickBank’ tır (ClickBank ile ilgili tam raporu okumak için buraya  tıklayın). ClickBank‘ ta sadece dijital ürünler veya bilgisayara download edilebilir ürünlerin listesi vardır. Burada listelenen ürünlerin fiyatları yüksek olmadığından dolayı satılabilme ihtimali oldukça yüksektir. Dolayısıyla komisyon alma ihtimlainiz de yüksektir. Ayrıca ClickBank’ ın affiliatelere vermiş olduğu komisyonlar oldukça yüksektir (75% e kadar).

Peki sistem nasıl çalışıyor? Bir ürünün promosyonunu yapmak için ClickBank’ a üye olduğunuzda sistem size özel bir affiliate link verir. Bu linke tıklayarak ticari ürünün bulunduğu web siteye giden ziyaretçiler eğer ürünü satın alırlar ise 2dk içinde sizin hesabınıza belirtilen komisyon tutarı yatar.

Ancak sistem görünüşte son derece basit olmasına rağmen, pratikte işler bu denli kolay yürümemektedir. Dünyada bu işi hakkıyla yapan en başarılı affiliate marketerlar genelde profesyonel wealth programlardan yararlanmaktadırlar (wealth programlarla ilgili daha çok bilgi için buraya tıklayın). Piyasada birçok wealth program bulabilirsiniz. Ancak bir çoğu kullanıcılarını vaad ettiği başarıya ulaştıramamaktadır. O sebeple wealth programı almadan önce iyice incelemek gerekir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !