GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANIN!

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPRoJnu9VlivQiSCM9IqaYUYdjjII3L8Xa-BvmzvllfDCozXpjIg

GOOGLE ADSENSE NEDİR?

Google AdSense, tüm web sitesi ve blog yayıncılarının web sitelerinde Google reklamları göstererek para kazanmalarını sağlayan ücretsiz ve kolay bir yöntemdir. Reklamlar kullanıcılarınızın sitenizde aradığı öğelerle alakalı olduğundan, hem içerik sayfalarınız zenginleşecek, hem de web sitenizden para kazanacaksınız.

Program ücretsizdir ve tıklama başına ödeme ile gösterim başına ödemeyi birleştirir. Yani, sitenizdeki tıklamaların yanı sıra, içerik sayfalarınızdaki gösterimler için de size ödeme yapılır. Tek bir başvuru hem AdSense hem de arama için AdSense için onaylanmanızı sağlar - sayfalarınızda bu ürünlerin herhangi bir bileşimini kullanmaya karar verebilirsiniz.

Google AdSense, başvurunuzu gözden geçirecek ve sizinle 2-3 gün içinde e-posta yoluyla temas kuracaktır. Programa kabul edilirseniz, yeni hesabınızda oturum açıp web sayfalarınıza ekleyeceğiniz HTML kodunu Google Adsense'den alabilirsiniz.

AdSense'e katılımınızın bir web sitenizin veya blog'unuzun olması gerektirdiğini unutmayın. Web siteniz yoksa, www.blogger.com adresinde ücretsiz bir blog için kayıt olabilirsiniz veya pages.google.com adresinde Google Sayfa Oluşturucusu'nu kullanarak yararlı ve çekici web sayfaları oluşturabilirsiniz.

 

PARAMI NASIL ALACAĞIM?

Google AdSense, yayıncılara ABD Doları çekleriyle ödeme hizmetinin yanı sıra pek çok konumda yerel para birimiyle ödeme seçeneği sunmaktadır:

EFT: EFT ile ödemeniz doğrudan banka hesabınıza yerel para biriminizle yatırılır. Bu ücretsiz ödeme türü hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Elektronik Fon Transferi Nedir? bölümünü okuyun.

Yerel para birimi çekleri: Google kazançlarınızı ABD dolarından yerel para biriminize çevirecektir. 40'ı aşkın ülkedeki yayıncılar tarafından kullanılabilen yerel para birimi çekleri genellikle bankanıza ödemeyi daha ucuz bir şekle getirip, tahsil etmesi daha kısa sürer. Ödeme biçiminiz olarak yerel para pirimi çeklerini seçmekle ilgili talimatlar için Yerel para birimi çekleri için nasıl kaydolurum? bölümünü okuyun.

Güvenli Ekspres Teslimat: Güvenli Ekspres Teslimat, çekinizi size göndermek için bir kurye hizmeti kullanarak çekinizin çabuk ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlar. Güvenli Ekspres Teslimat hakkında daha fazla bilgi edinmek için Güvenli Teslimat Nedir? bölümünü okuyabilirsiniz.

 

GOOGLE ADSENSE PİN NUMARAMI NASIL ALACAĞIM?

PIN nedir?

AdSense hesabıyla ilgili ödeme almaya hak kazanmak için tüm yayıncıların bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) girmesi gerekir. PIN'ler 4,5 x 6 inç (11,4 x 15,2 cm) büyüklüğünde beyaz kartpostallara basılır ve normal posta yoluyla gönderilir. PIN postasının dış yüzünü görüntülemek için, lütfen PIN postası neye benzer? başlıklı girişimize bakın.

Neden bir PIN'e ihtiyacım var?

PIN'ler, iletişim bilgilerinizin doğruluğunu onaylamak ve ödemelerinizi alabilmenize yardımcı olmak için gereklidir.

PIN'im ne zaman gelir?

Hesap bakiyeniz, ilk olarak 50 ABD dolarına ulaştıktan birkaç gün sonra sizin için bir PIN basarak normal posta yoluyla göndereceğiz. PIN'ler genelde 2-4 hafta içerisinde ulaşır ancak bulunduğunuz yere bağlı olarak bu süre uzayabilir.

PIN'i girmek için ne kadar sürem var?

PIN'i girmek için ilk düzenlendiği tarihten itibaren 6 ayınız vardır. PIN'inizi 4 ay içerisinde girmediyseniz, sitenizdeki ücretli reklamları, ücretsiz Genel Hizmet İlanları ile değiştireceğiz. PIN'inizi 6 ay içerisinde hala girmediyseniz, hesabınız devre dışı kalacak ve ödenmemiş kazançlarınız ilgili reklam verenlere geri ödenecektir.

PIN'imi almazsam ne olur?

İlk PIN'inizi almazsanız 2 yedek PIN isteme hakkınız vardır. Yeni bir PIN istemeyle ilgili talimatlar için, Nasıl yeni bir PIN isteyebilirim? bölümünü ziyaret edin.

Maksimum 3 PIN'i de istediyseniz ve bu nedenle 90 gün içerisinde hiç PIN alamadıysanız, BİZE ULAŞIN.

 

ÖDEMEM NE ZAMAN YAPILACAK?

Ödemeleriniz bekletilmede değilse, kazancınız 100$ veya üzeri ise sitenizde Google reklamlarının görüntülendiği her takvim ay sonundan yaklaşık 30 gün sonra Google çekiniz veya EFT ödemeniz gönderilecektir.

Örneğin, Ocak'ta 40 $ ve Şubat'ta 70 $ kazanmışsanız, ödemeniz Mart'ın sonunda gönderilecektir.

Eğer kazanç bakiyeniz ay sonunda 100 $'ın altında ise, bu bakiye, bu sınır aşılana kadar, sonraki aya aktarılacaktır.

Ödeme koşulları ile ilgili tüm tanımlar için AdSense Şart ve Koşulları'na bakınız.

 

NE KADAR KAZANACAĞIM?

İçerik sayfanızda gösterebildiğiniz reklamlar, her bir tıklama için fiyatlandırma (CPC) reklamlarıdır. Bu, reklamverenler sadece kullanıcıların bu reklamlara tıkladığı zaman ödeme yapacaklar demektir. Web sitenizde yer alan reklamlara yapılan tıklamalar için toplam ödemenin bir kısmı size verilecektir. Google AdSense üzerinden sunulan kazanç oranını bildirmememize rağmen, hedefimiz, yayıncıların diğer reklam ağlarından elde edebilecekleri miktarda ya da daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktır.

Ne kadar kazanacağınızı öğrenmenin en iyi yolu reklamları göstermeye başlamaktır. Herhangi bir maliyet veya mecburiyet yok ve başlamak çok kolay ve hızlı.

Reklamları sitenizde çalıştırmaya başlar başlamaz, https://www.google.com/adsense adresinde yer alan Google AdSense hesabınıza istediğiniz an girerek kazancınızı görebilirsiniz. 'Raporlar' sekmesi sayfa izlenimlerini, reklam tıklamalarını, tıklama oranını, ortalama ve toplam kazançları göstermektedir. Bu sayede programın ne derece başarılı olduğu hakkında fikir sahibi olabilir, zaman içinde ne kadar kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !