EBAY VE GİTTİGİDİYOR'DA SATIŞ YAPARAK PARA KAZANIN!

 

http://www.moneytomoney.org/wp-content/uploads/2010/12/make-money-on-ebay1.png

DROP SHIPPING YÖNTEMİ NEDİR?

Drop shipping öğrenmesi aylar gerektiren bir yöntemdir. Dolayısıyla, bu kurs drop shipping yöntemine sadece bir başlangıçtır. Fakat, bu kurs sistemin nasıl işlediğini ve size göre bir yöntem olup olmadığını anlamanız açısından çok faydalı olacaktır.  

Gerçek olan şudur ki; birçok insan internetten para kazanmak için drop shipping sistemini kullanır. eBay’da “powerseller” statüsünü elde etmiş kişilerin önemli bir bölümü bu statülerini drop shipping yöntemi ile elde etmiştir.

Yanlış olan şudur ki; eBay ve GittiGidiyor gibi açık arttırma sitelerinden satış yaparak para kazanan insanlar yalnızca kendi sahip oldukları ve depoladıkları ürünlerini satmaktadırlar. Buna karşılık doğrusu, eBay gibi açık arttırma sitelerinde satılan fiziksel veya sanal ürünlerin önemli bir bölümü satıcı tarafından aslında hiç görülmemiş, depo edilmemiş, paketlenmemiş, kargo edilmemiş hatta bu ürünler için para bile ödenmemiştir ve bunu drop shipping sistemi sayesinde yapmışlardır.  

Drop shipping çok basit bir konsepttir.  Sistem, drop shipping fiyatıyla yani toptan fiyatına perakende satış fiyatı ile satılan ürünlerin üzerine kendi payınızı koyarak internetten satışını yapmanız ve satış sonrası komisyonunuzu almanız şeklinde çalışır. Bu uygulama sadece internette değil, fiziksel satıştada kullanılır.

Drop shipping yeni bir fikir değildir; bu sistem, tüccarlar ve perakende satıcılar tarafından yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Fakat, internet sayesinde drop shipping sistemi sıradan internet kullanıcılarına da para kazanma kapılarını açmıştır.   

eBay ve GittiGidiyor gibi açık arttırma sitelerinin popüler olmasından beri, internette ürün satmak çok kolay bir hale gelmiştir. Böylece, drop shipping sisteminin kullanıcıları, zaten normal hayatta fiziksel olarak satılan ürünlerin satışını ayrıca internet üzerinden de gerçekleştirmeye başlamışlardır.  

Bugün, drop shipping, interneti olan ortalama bir bilgisayar kullanıcısı için evde çalışarak iyi bir gelir elde etme imkanı sağlayan çok önemli bir kazanç kapısı haline gelmiştir. Çünkü bu sistem, uygulaması kolay, boş vakitlerde yapılabilir ve sermaye ihtiyacı gerektirmeyen  bir yöntemdir.
 

DROP SHIPPING SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Drop shipping sisteminin bu kadar popüler olamsının en büyük sebebi, sistemin çok kolay olmasından kaynaklanmaktadır. Aşağıda işleyecemiz gibi, drop shipping sistemi hemen hemen her türlü ürünün satışına kolayca uygulanabilir ve defalarca para kazanmanızı sağlayabilir.

Drop shipping sisteminin çalışma süreci aşağıda gördüğünüz 4 basamakta gerçekleşmektedir.

1.  Siz (drop shipper), toptan satış ürünleri buluyorsunuz ve ürünleri satılması için eBay, GittiGidiyor veya kendi online satış sayfanızda listeliyorsunuz.

2. Ürün satıldıktan sonra alıcıdan paranızı alıyorsunuz.  

3.  Size malı tedarik eden toptancıya, satılan ürünün toptan satış fiyatını ödüyorsunuz ve ürünün alıcıya kargolanması için  ürünü sizden satın alan alıcının isim ve adres bilgilerini bildiriyorsunuz.  

4.  Ürünü sattığınız fiyat ile toptancıya ödediğiniz miktarın farkı da sizin komisyonunuz olarak cebine kalıyor.   

Gördüğünüz gibi, ürünü sipariş etmeden önce satışını gerçekleştiriyor ve paranızı alıyorsunuz.  Böylece, kendi paranızı asla kullanmıyorsunuz. Bu, drop shipping sisteminin en önemli avantajlarından birisi. Çünkü herhangi bir insan ortaya hiçbir para koymadan bu işi yapabilir.

Sistemin diğer bir önemli avantajı ise, ürünün direkt olarak müşteriye gönderiliyor olması. Yani, sizin listelediğiniz (drop ship yaptığınız) bir ürün satıldığı zaman, siz toptancınıza alıcının adını ve adres bilgilerinizi giriyorsunuz ve toptan satıcı ürünü alıcıya gönderiyor. Diğer bir değişle, ürün toptancıdan alıcıya direkt olarak kargolanıyor. Böylece, siz asla ürünü elinize almıyor, görmüyor, paketlemiyor, stoklamak zorunda kalmıyorsunuz. Ve alıcı size parayı daha önce ödemiş olmasından dolayı, siz toptancıya vereceğiniz siparişi kendi paranızla yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Böylece, ilk olarak bir toptancıdan ürün buluyorsunuz ve bulmuş olduğunuz ürün ve ürünleri bu yöntemi kullanarak defalarca satabilir ve sizin sattığınız fiyat ile sizin toptancıya ödemiş olduğunuz fiyat arasındaki fark ta sizin komisyonunuz olarak cebinize kalacaktır. Bu sistem, sizin performansınıza bağlı olarak bir kaç dolardan yüzlerce hatta binlerce dolara ulaşmanızı sağlayabilir.  Kazancınızı nasıl alacaksınız sorusu ise 3.Bölüm de cevaplanacaktır.

DROP SHIPPING SİSTEMİNDE PARAMI NASIL ALIRIM?

Bu noktaya kadar, drop shipping ile ilgili herşey harika görünüyor. Fakat, kazancınızı nasıl alacağınız sorusu bazı insanların kafasını karıştırıyor olabilir. Eğer kazancın sizin sattığınız ve satın aldığınız fiyatın farkından geldiğini anladıysanız, okumaya devam edin.   

Gerçekte, kazancınız bir kaç farklı yerden gelebilir. Eğer eBay gibi bir açık arttırma sitesinden satış yapıyorsanız, ödemeyi satış yaptığınız sitenin kabul ettiği metodlar ile alabilirsiniz. Bunlar, kredi kartı, çek, havale veya başka bir yol olabilir. Eğer satış yapmak  için kendi web sitenizi kullanıyorsanız, kabul edeceğiniz ödeme şekline göre durum biraz daha zor olabilir.

Fakat burada gözden kaçırmamanız gerek en önemli unsur, alıcıdan ödemeyi siz toptancıya sipariş vermeden önce almanızdır. Böylece, asla kendi paranızı kullanmayacaksınız. Başka hangi iş modeli satın almadan satış yapmanızı sağlar? Teoride, paranız olmadan bu işe başlayabilir ve başkasının ürününü satarak para kazanabilirsiniz. Çünkü esas olarak ürünü satın alan siz değilsiniz. Siz komisyoncusunuz.

Şatış yaptıktan sonra paranızı nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, “PayPal” ı kullanarak başlayabilirsiniz. PayPal, ödeme yapma ve ödeme alma konusunda son derece güvenli bir sistemdir. Alıcıya bir ürün sattığınızda, ödemeyi PayPal ile kabul edin. Toptancıdan alıcı adına bir ürün sipariş ettiğinizde, ödemenizi PayPal ile yapın. Böylece, para kolayca ve güvenli bir şekilde hesaptan hesaba aktarılacaktır. Alıcıdan PayPal yolu ile hesabınıza gelen para ile yine PayPal yolu ile toptancıya yaptığınız ödeme arasındaki fark sizin komisyonunuz olarak PayPal hesabınızda kalacaktır.PayPal, hemen hemen bütün kredi kartlarını kabul etmektedir. Dolayısıyla insanlar kendi kredi kartlarını kullanarak sizin listelemiş olduğunuz ürünleri rahatlıkla satın alabilirler. PayPal ayrıca eBay tarafından da tercih edilen bir ödeme yöntemidir ve bundan dolayı birçok insan ödeme yaparken PayPal sistemini kullanmaktadır.

PayPal kullanmak, hem alış hemde satış işlemlerini kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Böylece daha çok drop shipping yapma imkanınız olur. Eğer tedarikçiniz de (toptancınız) PayPal ödeme yöntemini kullanıyor ise, drop shipping sisteminin her aşamasında PayPal’ı kullanabilr ve herşeyi dahada kolaylaştırabilirsiniz.

Drop shipping sisteminin en önemli sorusu ise, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir toptancıyı (tedarikçiyi) nasıl bulacağınızdır. Cevap için 4.Bölümü okuyun.

İYİ BİR TEDARİKÇİ NASIL BULURUM?

Drop shipping girişiminizin başarısı tedarikçinizin (toptancınızın) kalitesine bağlıdır. Satacağınız ürünlerin kaynağı, drop shippingden ne kadar para kazanacağınızın temelidir. eBay, GittiGidiyor veya kendi sitenizden satış yapıp para kazanabilmeniz için size düşük fiyatlarda ürünler sunabilecek bir tedarikçiniz (toptancınız) olması gerekir (güvenilir toptancı rehberlerine burdan ulaşabilirsiniz). Aksi halde, yüksek fiyat veren bir tedrikçiden sağladığınız ürünleri satmanız size kar yapmanıza imkan vermeyecektir çünkü online satış sitelerinde ürünler son derece rekabetçi fiyatlara satılmaktadır. Dolayısıyla, sizin düşük fiyatlarla ürün sağlayacak bir tedarikçi veya toptancı bulmanız şarttır.

Uygun bir tedarikçi bulmak, drop shipping sisteminin hem en önemli hem de en zor parçasıdır. Eğer nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, iyi bir tedarikçi bulmak neredeyse imkansızdır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir tedarikçi bulmak neredeyse para basmak kadar değerlidir. Birçok drop shipper genelde bir drop shipping toptancı rehberi kullanır. Bu rehberler bünyelerinde onlarca toptancılar barındırmakta ve sizi hangi ürünü kaç paraya satmanız konusunda sürekli yönlendirmektedir.  

Böylece, aklıllara en zor soru takılır; ihtiyaçlarımı karşılayacak iyi ve güvenilir bir tedarikçiyi nerden bulacağım? Yukarıda da bahsettiğim gibi, drop shipping ile uğraşmak isteyenlerin en çok kullandıkları yöntem drop shipping toptancı rehberidir. Bu rehberler, kaliteli tedarikçileri tek bir elde toplarlar. Böylece, kullanıcılar kolayca kendi ihtiyaçlarını karşılayacak tedarikçilere ulaşırlar (drop shipping toptancı rehberlerin listesine ve detaylı incelemesine burdan ulaşabilirsiniz). Mesela, eğer oyuncak bebek satmak istiyorsanız, bu rehberler sayesinde satmak istediğiniz ürünün tedarikçilerine kolayca ulaşabiliyor ve size sunmuş oldukları fiyat ve servisleri karşılaştırabiliyorsunuz. Bu fırsatları sunan bir veya birkaç rehbere sahip olmak işinizi son derece kolaylaştırıyor ve daha çok para kazanmanızı sağlıyor.

Böyle bir drop shipping toptancı rehberine sahip olmanın en büyük avantajlarından birisi de tedarikçiler arasında fiyat karşılaştırması yapabilme imkanını sağlamasıdır. Drop shipping toptancı rehberine sahip olmadan, kendiniz bir tedarikçi araştırıyor iseniz, sadece 3-5 tane tedarikçi bulmaktan fazlasını yapmanız neredeyse imkansızdır. Ve dolayısıyla, bulmuş olduğunuz bu limitli sayıdaki tedarikçinin size sunduğu fiyatlara bağlı kalmak zorundasınız. Fakat, eğer bir drop shipping toptancı rehberine sahipseniz, binlerce tedarikçi bulabilir ve sizin için en kazançı olanı seçebilirsiniz. Unutmayın, seçtiğiniz tedarikçiniz sizin kazanacağınız parayı doğrudan ilgilendirmektedir.

İnternet üzerinde birçok çeşit drop shipping toptancı rehberi mevcuttur. Bunlardan bazıları, size sadece tedarikçi listeleri sunar. Bazıları, listelere ek olarak size eğitim materiyalleri sunarlar. Bu materiyaller size, tedarikçiler ile ilgili önemli bilgiler verir. Bu bilgiler, drop shipping sisteminizi daha iyi ve kazançlı hale getirmenizde size hayati faydaları olacaktır. İhtiyacınız olan drop shipping rehberi tamamen sizin bu işteki tecrübenize ve bu işten ne umduğunuza bağlıdır.

İnternet üzerinde birçok drop ship rehberi ve servisi mevcuttur. Ancak hangisinin sizin için uygun olduğunu anlamak ve ona göre diğerlerini elemek oldukça sıkıcı, tecrübe ve zaman gerektiren bir iştir.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !