E-KİTAP HAZIRLAYARAK PARA KAZANIN!

 

http://www.sansmoneysecret.com/media/blogs/Sans-Money-Secret/e-book-cover.png

Online satış ortaklığı sistemi bizde yeni yeni yaygınlaşmaya başladı fakat bir çok Amerika ve Avrupa ülkesinde internetten para kazanmak için uzun yıllardır kullanılan etkili bir kazanç sistemidir. Dolayısıyla bu tür ülkelerde sistem iyice gelişmiş ve çok çeşitli reklam yöntemleri kullanılmaktadır.

Affiliate ürünlerini pazarlamak için kullanılan etkili fakat ücretsiz reklam yöntemlerinden biri de ebook hazırlamak ve satış ortaklığı linkimizi kitapta yayınlamaktır. Oluşturacağımız kitabın kalitesi, konusu ve kitapta reklamını yapmaya çalıştığımız ürünlerin kalitesi çok önemlidir.

Eğer kaliteli bir kitap yayınlarsanız çok geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. İnternet dünyasında kaliteli ve işe yarayacak bilgiler içeren paylaşımlar çok kısa sürede yayılır.
Son zamanlarda internet üzerindeki en popüler konular internetten para kazanma yolları ve seo teknikleridir. Bu konularda güzel ipuçları veren bir e-book hazırlayabilir ve içine pazarlamak istediğiniz ürünlerin satış linklerini yerleştirebilirsiniz.

İnsanlar yayınladığınız bilgileri faydalı bulursa hemin olun kitap bir virüs gibi çok kısa bir sürede milyonlarca kişiye ulaşacaktır. Ayrıca kitapta pazarlamaya çalıştığınız ürün gerçekten kaliteli bir ürün ise size inanılmaz kazanç getirebilir.

Peki bir e-book hazırladığımızda bunu nerelerde tanıtabiliriz. Yayınlayacağımız kitabı forum, blog, ilan siteleri ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde tanıtabiliriz. Ayrıca kitabı zaten ücretsiz olarak dağıtacağımız için ilgisini çeken binlerce kişi tarafından elden ele gezecek ve bize sürekli para kazandıracaktır.

Bu işi bir örnekle şöyle açıklayalım.

Diyelim ki bir satış ortaklığı ağına üyeyiz ve elimizin altında pazarlayabileceğimiz binlerce ürün var fakat bizim bu ürünlerin tanıtımını yapacak reklam bütçemiz yok. Bu durumda yapmamız gereken etkili fakat ücretsiz olan reklam yöntemlerini kullanmaktır. Bu reklam yöntemlerinden biri de e-book yazmak ve satış ortaklığı linklerimizi kitabın içerisine yerleştirmektir.

İlk olarak pazarlamak istediğimiz kategoriden satış yapabileceğimize inandığımız güzel bir ürün seçiyoruz. Daha sonra seçtiğimiz ürünün konusuna uygun bir e-book hazırlıyoruz ve kitapta konumuzla halakalı güzel ipuçları ve bilgiler veriyoruz.

En son olarak pazarlamak istediğimiz ürünlerin satış ortaklığı linklerini kitapta okuyucuların ilgisini çekebilecek şekilde ilgili alanlara ekliyoruz.

Kitabımız hazır linklerimizi de ekledik şimdi sıra kitabımızı dağıtmaya geldi. Pazarlamak istediğimiz ürünün internetten para kazanma yolları ile halakalı bir ürün olduğunu düşünürsek ilk olarak google’da internetten para kazanma forum, internetten para kazanma yolları forum gibi aramalar yapıyoruz ve karşımıza çıkan forum sitelerinde kitabımızı tanıtıyoruz.

Facebook gibi sosyal alanlarda da kitabımızı tanıtabiliriz bunun için facebook arama alanında internetten para kazanma, para kazanmanın yolları gibi kelimelerde aramalar yapıyoruz ve karşımıza gelecek facebook gruplarında kitabımızı tanıtıyoruz.

Kitabın tanıtımını internetten para kazanma ile halakalı blog sitelerine yorumlar yaparak ve ilan sitelerine ilanlar bırakarak ta yapabilirsiniz.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !